Darbuotojų paieška: kaip tinkamai pasiruošti kandidatūrai?

Nors daugumoje darbo skelbimų yra prašoma tiesiog atsiųsti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką, tačiau kai kuriose, daugiau patirties bei specialus išsilavinimo reikalaujančios profesijose, viskas nėra taip paprasta. Kadangi tokių darbuotojų paieška yra šiek tiek daugiau reikalaujanti, tai kandidatams tenka užpildyti specialias anketas, esančias įmonės internetinėje svetainėje, tačiau kartais tam užtenka ir popierinės formos. Dabar reikėtų atsakyti į klausimą „kaip tinkamai pasiruošti dar prieš pateikiant paraišką?“.

Suradus norimos pozicijos skelbimą, nereikia kaip „išdegus akis“ pulti į jį atsakinėti. Nepagailėkite laiko tinkamam pasiruošimui ir patys taip pasigerinkite savo situaciją. Susirinkite visą jums reikalingą informaciją, įskaitant detales apie akademinę veiklą bei mokslus, darboviečių istoriją ir akivaizdu, kad kontaktinė informacija čia taip pat reikalinga. Jeigu atliksite tinkamą analizę, tai tikrai paliksite gerą pirmąjį įspūdį. Susiraskite kaip įmanoma daugiau informacijos apie geidžiamą organizaciją, jų veiklos sektorių ir pagrindinius konkurentus. Socialiniai tinklai – puiki pradžia tam padaryti.

Tinkamai išstudijuokite darbo skelbimo aprašymą, kad galėtumėte laisvai žinoti, kokių specifinių įgūdžių bei asmeninių savybių darbdavys ieško. Galų gale, atidžiai įsigilinkite į pateiktas instrukcijas tam, kad tinkamai atsakytumėte į klausimus bei forma būtų užpildyta kaip priklauso. Beveik kiekviena darbuotojų paieška, ypač kai reikia užpildyti tokią formą reikalauja standartinių kandidato duomenų. Tai dažniausiai apima tokias sritis kaip: asmeninė informacija (vardas, gimimo data, elektroninio pašto adresas ir t.t.), išsilavinimas (aukštoji mokykla, pasiekimai joje, kursai ir t.t.), darbo patirtis (paskutinės darbovietės bei jose atliktos užduotys) ir t.t.. Be pagrindinių klausimų, gali pasitaikyti atvejų, kai jums reikės pademonstruoti, kad turite tinkamus įgūdžius siekiamai rolei. Per daug neišsiplėskite ir nešvaistykite laiko ir vietos rašydami apie tai, kas nėra svarbu. Geriausia yra pažiūrėti pavyzdžius, kuriuose bus nurodyta kaip atsakyti į klausimus.

Darbuotojų paieška yra procesas, kurio metu atrankų specialistas nori, kad sugebėtumėte save parduoti. Dauguma formų prašys bent vienos rekomendacijos, todėl verta apie tai iš anksto pasigalvoti. Daugiau patarimų galite sužinoti: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska