Efektyvumą ir patikimumą gali sukurti BIM modeliavimas

Namo statybos reikalauja labai daug darbų. Nepakanka vien nusipirkti kokybiškų medžiagų, pasisamdyti puikius darbininkus, kad greitu metu turėtumėte svajonių namus. Iki statybų pradžios reikia nueiti nemažai žingsnių, kurie gali kelti tam tikrų problemų. Turbūt kiekvienas norime, kad jų būtų kaip įmanoma mažiau, kas leistų joms eiti žymiai greičiau. Tad siekiant to išvengti yra sukurta ne viena sistema, kuri leidžia visus darbus atlikti tinkamai. O vienas iš jų yra BIM modeliavimas. Jo pagalba vienoje vietoje gali susirinkti visi specialistai kurie dalyvauja namo statybose ir taip išsiaiškinti kylančius klausimus ir panašiai.

Nuo pirmosios minties apie svajojamą namą iki paskutinių apdailos darbų

Turbūt kur kas labiau įprasta yra matyti įvairius specialistus, kurie tam tikrus darbus atlieka ant didelių lapų, pildo įvairius žurnalus, atlieka skaičiavimus skirtingose dokumentuose ir panašiai. Tačiau toks darbo principas jau yra atgyvenęs, nes tikrai galima pripažinti, kad nėra patogu siųsti atskirus dokumentus vienas kitam, pildyti tam tikrus blankus ir panašiai. Toks procesas ne tik užima labai daug laiko, bet ir dažnu atveju gali pridaryti labai daug klaidų, kurias vėliau reikės taisyti ir procesas vėl nusitęs. Tad BIM modeliavimas visą šį procesą žymiai labiau palengvina ir sutrumpina. Vienoje sistemoje visi specialistai gali dalintis reikiama informacija ir kitais svarbiais dalykais, kurie yra glaudžiai vienas nuo kito priklausomi. Kai kurie darbininkai sunkiai gali įsivaizduoti, kaip įmanoma dirbti be tokio modeliavimo.

BIM modeliavimo naudos

BIM modeliavimo nauda yra tikrai ne viena, sąrašas gali būti tikrai ilgas. Kad būtų paprasčiau suprasti, pateikiame kelias:

  • mažesni laiko ir išlaidų kaštai. Turbūt tai yra daugelio tikslas, kad statyboms būtų išleista kaip įmanoma mažesnė suma, priemonės nebūtų gadinamos ar išmetamos, o statybų darbai eitųsi pakankamai greitai ir niekur nestrigtų.
  • bendradarbiavimo galimybė. Tikriausiai niekas negalėtų ginčytis, kad kokybiškas darbas priklauso nuo bendradarbiavimo. BIM modeliavimas būtent tokią galimybę ir suteikia.
  • proceso matymas visiems. Šis modeliavimas yra puikus tuo, kad visi projekte dalyvaujantys asmenys gali matyti visą reikiamą informaciją, kuri jau buvo atlikta ir kuri dar bus ateityje, o tai padeda prisitaikyti ir priimti reikiamus sprendimus.

Kur atrasti BIM modeliavimą?

BIM modeliavimą naudoja tam tikros įmonės. Jų pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad kiekvienas gali rinktis pagal jam svarbius kriterijus. Jas patogu rinktis ir dėl to, kad didžiąją dalį informacijos galima atrasti internete, kas yra labai patogu.