Energinio naudingumo sertifikatas: kada reikalingas ir kaip jį gauti?

Prireikus energinio naudingumo sertifikato daugelis pasimeta. Mat dauguma nei nežino, kas tas energinis naudingumo sertifikatas, kol jo neprireikia. Tačiau, kada gali jo prireikti?

  • Visų pirma, statant pastatus. Jeigu ruošiatės statyti sau namą, tuomet turite atkreipti dėmesį, jog bus reikalingas ne tik energinio naudingumo sertifikatas, bet ir klasė turės būti pati aukščiausia. Deja, bet nuo 2021 metų statomiems pastatams privaloma atitikti A++ klasę.
  • Jeigu ruošiatės atlikti renovacijos darbus, tuomet pasidomėkite, ar nereikės naujo energinio naudingumo sertifikato. Tam tikrais atvejais, kai atliekami dideli renovacijos darbai, energinio naudingumo klasė keičiasi. Visgi neretai klasė tampa aukštesnė, todėl atlikę renovacijos darbus ne tik džiaugsitės nauju namų interjeru, bet ir aukštesne namo klase, tuo pačiu ir mažesniais mokesčiais.
  • Parduodate namą? Tuomet prieš parduodant siūlome atlikti energinio naudingumo sertifikatą. Tokiu būdu sužinosite, kokia namo klasė ir galėsite ją šiek tiek pagerinti. Na, o jeigu pavyks pagerinti, tuomet ir kaina bus didesnė. Neatlikus energinio naudingumo sertifikato, notaras negalės pasirašyti pardavimo dokumentų tol, kol nepateiksite energinio naudingumo sertifikato.
  • Energinis naudingumo sertifikatas praverčia ne tik parduodant, bet ir nuomojant pastatą. Ypatingai tuomet, kai nuomojamas didelis pastatas. Tokiais atvejais verslininkams svarbu žinoti, kad nuomojamas pastatas bus ekonomiškas ir nereikės mokėti didelių mokesčių.

Tai pagrindiniai atvejai, kada reikia energinio naudingumo sertifikato, tačiau atkreipkite dėmesį į tai, jog jį atlikti galite bet kada. Nesvarbu, ar norite parduoti namą, ar ruošiatės jame gyventi dar 10 metų, energinio naudingumo sertifikatas vis tiek pravers. Jo dėka ne tik sužinosite, kokia namo klasė, bet ir gausite naudingus patarimus, kaip ją pagerinti. Jeigu pavyks pagerinti klasę, tuomet galėsite pamiršti didelius mokesčius už šildymą. Kuo aukštesnė klasė, tuo ekonomiškesnis būstas. Jeigu nusprendėte, kad šios paslaugos jums reikalingos, susisiekite su specialistais, turinčiais sertifikatus, kurie suteikia jiems teisę atlikti namo energinio naudingumo sertifikavimą.