Esu skolingas ir sunku grąžinti skolą. Ką daryti?

Skolos tikrai labai apsunkina gyvenimą, tačiau kartais taip jau nutinka, kad reikia jomis pasinaudoti. Visgi, svarbiausia yra jas grąžinti laiku. Tokiu atveju skolos tikrai nebus kažkas labai blogo. O kai grąžinti nepavyksta – kuo greičiau tartis su tuo asmeniu, kuris paskolino. Dažniausiai viską galima sutvarkyti racionaliai.

Tiesa, kai esate perduotas skolų išieškojimo įmonei, deja, viskas bus kiek sudėtingiau ir priklauso nuo to – kaip noriai Jūs bendradarbiausite.

Kadangi šiuo metu skolų išieškojimo paslaugos yra labai geras pasirinkimas tiems, kurie nesutaria su skolininkais – jas renkasi vis daugiau žmonių.

Geriausia – ikiteisminių keliu

Pirmiausia reikia suprasti, kad skolų grąžinimas gali būti suderinamas iki teisminiu keliu ir tuo pačiu teisminiu. Žinoma, kur kas geriau yra rinktis pirmą variantą. Nors dažniausiai jis laimi dėl kur kas mažesnių mokesčių, tačiau taip pat siūlome nepamiršti, kad tokiu atveju sutaupysite daug nervų. Kadangi šiuo metu skolų išieškojimo įmonės yra labai lanksčios – tai suteikia galimybę kiekvienam rasti tą opciją, kuri Jums labiausiai tinka. Taigi, derinamos smulkmenos individualiai.

Bendraukite ir bendradarbiaukite

Kad ir kokia yra Jūsų skola, kada ji turi būti grąžinami bei kam – svarbiausia yra parodyti, kad norite ieškoti sprendimo. Blogiausia, kad kai kurie skolinti, tačiau nieko nedaro, kad tą skolą grąžintų. Juk šiuo metu galima sudaryti labai lanksčius išmokėjimo grafikus, kurie yra derinami prie kiekvieno skolininko asmeniškai. Galima grąžinti ir dalimis, galima grąžinti tada, kai jau galėsite. Svarbiausia yra noras tartis. To reikia ir tiems asmenims, kurie laukia skolos, ir tuo pačiu administratoriams, kurie jas tvarko.

Skolos grąžinimas dalimis

Visada galima skolą grąžinti dalimis, tik kaip jau minėjome – pirmiausia yra noras derinti grafiką. Galiausiai, niekas iš jūsų neims visų pajamų. Sudaromas toks grafikas, kad žmogus turėtų iš ko gyventi. Viskas yra žmogiška, tik reikia suprasti, kad esate skoloje ir tuo pačiu, kad skola turi būti grąžinama.

Visada yra išeitis, tik ne visi deda užtektinai pastangų, kad ji būtų surasta. Jeigu esate skoloje – pats turite būti iniciatorius.