Į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš įsigyjant šilumos siurblį oras – vanduo?

Į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš įsigyjant šilumos siurblį oras – vanduo?

Namų šiluma žiemos metu yra labai svarbi, todėl ją renkantis sprendimus reikia atlikti apgalvotai, kad būtų gaunama kaip įmanoma didžiausia nauda. Apie tokius prietaisus reikėtų galvoti ne atėjus šaltajam laikotarpiui, o kuomet dar už lango šviečia saulė. Kadangi dabar yra pats palankiausias metas rinktis šilumos siurblius oras – vanduo, tad šiame straipsnyje ir papasakosime apie juos plačiau, ką verta žinoti ir į ką atkreipti dėmesį prieš juos įsigyjant.

Ką turėtų žinoti kiekvienas, prieš įsigyjant šį šilumos siurblį?

Kiekvienai šilumos sistemai gali būti skirtingi kriterijai, į ką reikia atkreipti dėmesį. Renkantis šilumos siurblį oras – vanduo, labai svarbu atkreipti dėmesį į naudingumo koeficientą. Kuo jis bus didesnis, tuo ir prietaisas bus geresnis visokeriopai. Tai yra tinkamai naudos suvartojamą energiją ir panašiai. Aišku, kuo šis koeficientas bus didesnis, tuo ir kaina bus aukštesnė, todėl prieš įsigyjant verta pagalvoti ir apie tai, kokį biudžetą sau galite leisti. Kuo jis bus didesnis, tuo prietaisą galėsite įsigyti kokybiškesnį ir taip mėgautis tinkamu ir ilgu jo veikimu ir būsite žymiai labiau užtikrinti, kad jo sugedimo tikimybė bus kur kas mažesnė, nei kad renkantis pigesnį variantą.

Ar šilumos siurblio oras – vanduo galingumas yra svarbu?

Šilumos siurbliai oras – vanduo gali būti skirtingų galingumų ir tas yra ganėtinai svarbu juos renkantis. Todėl šio kriterijaus nereikėtų palikti pačio paskutinio sąraše, nes netinkamai pasirinktas galingumas gali atnešti daugiau bėdos, nei kad naudos. Tad pateikiame kelias priežastis, kurios parodo, kad netinkamas jo pasirinkimas gali duoti tam tikrus minusus:

  1. Jeigu prietaisas nebus tinkamas ir namas bus per didelis lyginant su jo galingumu, tuomet tinkamos šilumos nebus galima sukurti ir namuose žiemos metu nebus malonu būti. Norint pagerinti padėtį, reikės pirkti papildomus prietaisus, kurie padės sušildyti namus iki norimos šilumos. Ko pasekoje reikės leisti papildomas lėšas ir energiją, kuri reikalinga namų šilumai. Todėl iš karto labai svarbu kaip įmanoma tiksliau apskaičiuoti, kokio siurblio galingumo reikės.
  2. Prietaiso nusidėvėjimui taip pat nemažą įtaką gali turėti netinkamas galingumo pasirinkimas. Jeigu jis vėl pasirenkamas per silpnas, tuomet dažniausiai jis turės dirbti visu pajėgumu, kas lems greitesnį jo nusidėvėjimą.
  3. Didesnis energijos suvartojimo kiekis. Vėlgi, netinkamas jo pasirinkimas gali nulemti per didelius sunaudojimo kaštus, kas lems didesnes gaunamas sąskaitas.

Palankiausias metas rinktis šilumos siurblį oras – vanduo

Nors toks aparatas dažniausiai naudojamas žiemos sezonu, jį verta rinktis kur kas anksčiau. Taip galėsite rinktis iš didesnio pasirinkimo, kainos gali būti šiek tiek žemesnės, taip pat galima rasti įvairių nuolaidų, kurios daiktą leis įsigyti dar palankesne kaina. Tad tokiais prietaisas verta rūpintis jau vasaros laikotarpiu, kai dar apie šildymo sezoną net nesinori galvoti.