Individuali veikla pagal pažymą. Kas tai?

Individuali veikla pagal pažymą – tai galimybė dirbti nepriklausomai nuo darbo vietos ir laiko, o uždarbis priklausys tik nuo Jūsų pačių. Tai gali būti puikus sprendimas tiems, kurie nori dirbti savarankiškai be jokių įsipareigojimų darbdaviui. Be to, individuali veikla pagal pažymą leidžia lengviau susieti profesinę ir asmeninę gyvenimo pusę.

Prieš pasirenkant šią verslo formą – svarbu žinoti:

Prieš pradėdami dirbti su individualia veikla pagal pažymą, verta susipažinti su keletai svarbių detalių. Pirma, Jums reikės gauti pažymą, kuri išduodama Valstybinės mokesčių inspekcijos, viską atidaryti galite gan greitai besinaudojant interneto pagalba. Antra, mokami mokesčiai yra nuo uždirbamos pinigų sumos metų gale, o PSD ( Privalomo Socialinio draudimo) įmokas reikia mokėti kiekvieną mėnesį. Trečia, pirmaisiais mokestiniais metais Jums priklauso lengvata – atleidimas nuo sodros mokesčių, o mokate tik pelno mokestį, kuris dažniausiai yra 5 procentai.

Dažniausiai daromos klaidos verslo pradžioje:

Pagrindinės klaidos, kurias daro verslininkai pradžioje – tai netinkamas finansų planavimas. Planuodami savo veiklą Jums reiktų apskaičiuoti visas išlaidas, įskaitant mokesčius ir galimas rizikas. Tai leis Jums geriau suprasti galimybes bei poreikius.

Jums taip pat reiktų apsvarstyti ar jums bus reikalingos komercinės patalpos vykdyti veiklą, pavyzdžiui biuras. Jei mėgstate darbuotis iš namų, tuomet rekomenduojame įsirengti patogią darbo vietą, kurioje galėtumėte ilgai ir nepertraukiamai darbuotis.

Verslo pradžia visuomet yra sunkesnė, ypač tiems, kurie nusprendė palikti gerai apmokamą darbo vietą ir pradėti dirbti sau. Tai reikalauja ne tik profesinių, bet ir psichologinių įgūdžių. Taip pat gali būti sunku prisitaikyti prie naujų sąlygų, todėl svarbu pakankamai dirbti su savimi.

Verslas reikalauja įvairiapusių įgūdžių.

Pagrindinės sėkmę lemiančios savybės – tai organizaciniai, administraciniai bei komunikaciniai gebėjimai. Jeigu esate bendraujantis ir mokate efektyviai organizuoti laiką, tuomet individuali veikla pagal pažymą gali būti puiki alternatyva Jums.

Tačiau jeigu nesate tikras savo jėgomis arba neturite pakankamai laiko, tuomet verta susimąstyti, ar verslas tikrai yra skirtas Jums. Kaip tai padaryti? Skaitykite daug knygų, klausykite seminarų ir pradėkite kokį nors smulkų verslą, tai leis įgauti papildomos praktikos, kuri pravers ateityje.