Ką kiekvienam reikėtų žinoti apie skrydį oro balionu?

 Skrydis oro balionu yra išskirtinė pramoga, tad jai reikia pasiruošti papildomai ir tikrai nemažai žinoti, kad būtumėte užtikrinti savo sprendimu. Tokia pramoga yra prieinama kiekvienam, nes ji vykdoma įvairiose vietose, tad tikrai nesunkiai ją galima susiorganizuoti, todėl pradines žinias apie skrydį oro balionu turėtų turėti kiekvienas. Tad, kokias žinias reikia turėti, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Ar visi be išimties gali skristi oro balionu?

Tikriausiai kaip ir bet kokioje situacijoje taip ir su skrydžiu oro balionu yra išimčių. Tikrai ne kiekvienas gali juo skristi. Kaip bebūtų, tačiau oro balione nėra kur atsisėsti, nėra saugos diržų, todėl prisisegti irgi nėra galimybės. Tad kiekvienas, kuris skrenda, visada turi atsakyti už save, kaip įmanoma labiau užtikrinti saugumą sau. Todėl į oro balioną nėra įleidžiami asmenys, kurie dar yra labai jauni ir neturi atitinkamo ūgio. Taip pat skrydis negali būti vykdomas su kūdikiais, nors juos ir laiko tėvai. Aišku, taip pat nerekomenduojama skristi tiems, kuriems nuo per didelio aukščio gali atsirasti panikos atakos arba tie, kurie beprotiškai bijo aukščio. Tikrai nebus taip, jeigu tik paprašysite, balionas bus nuleistas žemyn.

Kada palankiausias laikas skristi oro balionu?

Tie, kas skraidina ir valdo oro balioną vienareikšmiškai gali sakyti, kad pats palankiausias metas su juo skristi yra ankstus rytas arba gana vėlai vakare, nes tada vėjai yra patys palankiausi, kas sudaro labai patogias keliones, kuriomis galima mėgautis. Aišku, kai yra labai didelis užimtumas, skrydžiai oro balionu yra vykdomi ir dienos metu. Bet tokias keliones kur kas labiau rekomenduojama turėti tokiu laiku, kurį rekomenduoja profesionalai.

Pakilimas ir nusileidimas

Dar vienas labai svarbus dalykas, kurį verta aptarti yra pakilimas ir nusileidimas. Šiais momentais patiems keleiviams irgi reikės dirbti, todėl šie momentai turi sulaukti išskirtinio dėmesio.  Per mokymus, pagrinde yra šnekama apie tai, kad jie įvyktų sklandžiai ir be jokių nesusipratimų. Kylant viskas yra gana paprasta, nes svarbiausias kriterijus, kurio reikia laikytis yra saugiai laikytis. Kadangi kiekvienas yra atsakingas už save, tai turite laikytis taip, kad nesužeistumėte nei savęs, nei kitų. Nusileidimas reikalauja šiek tiek daugiau dėmesio, nes vien laikytis neužtenka. Reikia visada žiūrėti ta kryptimi, kuria leidžiasi balionas, nes tada būsite visada pasiruošę nedideliam smūgiui, kada krepšys susidurs su žeme. Visada reikia laukti žmogaus, kuris vairuoja oro baliono paliepimo, kada galima išlipi. Jokiu būdu negalite to daryti savo nuožiūra.