Kaip išsirinkti vandens šildytuvus?

Šiltas vanduo turbūt yra daugelio prioritetas. Juk jis reikalingas kiekvieną dieną, tad jo tiekimas neturėtų būti nutrūkstamas. Yra puiku, kai karštą vandenį galima gauti pigiai, neišleidžiant per daug išlaidų. Vienas tokių pasirinkimų gali būti vandens šildytuvai. Šiame straipsnyje plačiau papasakosime, kaip reikėtų rinktis vandens šildytuvus, kuomet jų pasirinkimas yra labai platus.

Elektrinis vandens šildytuvas

Toks prietaisas paprastai turėtų būti renkamasis, kai namuose nėra galimybės jo primontuoti prie katilo, kuris apšildo visą namą. Tad toks vandens šildytuvas yra geriausias variantas nedidelius namelius turinčius soduose bei butuose. Jų dydžiai yra patys įvairiausi, tad kiekvienas gali rinktis sau tinkantį variantą, kuris geriausiai patenkins jūsų ir šeimos poreikius. Tad visada pravartu žinoti, bent jau apytiksles vandens sunaudojimo sąnaudas, kad būtų paprasčiau įsigyti tinkamo dydžio vandens šildytuvą.

Kombinuotas vandens šildytuvas

Tokį vandens šildytuvą gali rinktis beveik visi namai, nes jis turi kombinuotą šildymo sistemą, tad kiekvienas gali rinktis individualiai, koks variantas geriausiai tinka. Dažniausiai jie šaltuoju metu sezonu naudoja energiją, kuri gaunama iš namuose esančio pagrindinio katilo, o vasaros sezonu vandeniui sušildyti yra naudojama elektros energija. Dar vienas jų privalumas yra tas, kad tam tikri modeliai gali būti greitaeigiai. Vadinasi, vandens pašildymo laikas gali sutrumpėti vos ne per pusę laiko.

Nedidelio tūrio vandens šildytuvai

Turbūt jau iš pavadinimo yra aišku, kad tokie vandens šildytuvai yra nedidelio tūrio ir naudojami ten, kur staigiai nereikia didelio šilto vandens kiekio. Tokios vietos gali būti sodo namelyje ar laikiname bute ar name, kur vandens nereikia daug. Renkantis tokį vandens šildytuvą būsite tikri, kad energijos sunaudojama labai mažai ir ji nešvaistoma be reikalo. Be to, toks prietaisas neužima daug vietos, tad jam vietos surasti tikrai nėra sunku.

Momentinis vandens šildytuvas

Šie vandens šildytuvai dirba visai kitaip, nei įprasti. Jie neturi didelės talpos, kurioje šildo vandenį. Momentiniuose vandens šildytuvuose yra sumontuotas specialus prietaisas, kuris labai greitai tekantį šaltą vandenį sušildo iki norimos temperatūros. Toks prietaisas yra labai ekonomiškas, nes vandens prišildo tiek, kiek reikia tam momentui, nes tik vandens paleidimo momentu yra naudojama elektra. Toks prietaisas atitinka aukščiausios klasės energijos taupymo standartą, tad jį renkasi tie, kas nori sutaupyti, kam svarbu yra tinkamai naudojama energija ir kiti panašūs dalykai.