Kaip paruošti šiltnamį kitam sezonui?

Daugeliui lietuvių šiltnamis yra būtinas sodo atributas. Tai vieta, kur galima ne tik auginti labai įvairius augalus, kurie veda vaisius, tačiau taip pat ir džiaugtis sodininkystės malonumais, kurie kelia nuotaiką bei padeda kasdien išmokti naujų dalykų.

Tiesa, kas šiltnamio priežiūra būtų ne tik rimtas darbas, tačiau taip pat ir malonumas, yra būtina tinkama įranga. Sodo technika – STIHL padės Jums tinkamai atlikti darbus. Vienas jų yra šiltnamio paruošimas pavasariui. Ko reikia nepamiršti ir ką būtina atlikti.

Šiltnamio plovimas

Jeigu norite pašalinti nešvarumus, kurie ne tik blogina estetiką, tačiau ir gali prisidėti prie įvairių organizmų dauginimosi – būtinas plovimas. Tam geriausiai tinka aukšto slėgio plovimo įranga. Ji ne tik padės pašalinti įvairius nešvarumus, tačiau taip pat džiaugtis efektyviu darbu, kuris ne tik taupo laiką ir žmogaus jėgas. Apskritai verta kiekvienam žmogui, kuris turi nuosavus namus, taip pat įsigyti ir tokią techniką, kuri gali padėti atlikti daugelį darbų. Tai yra ne tik šiltnamio plovimas, tačiau ir mašinos valymas bei tvoros valymas greitai ir be jokio vargo.

Natūralus žemės tręšimas

Taip pat siūlome išbandyti natūralų tręšimą, kuris nereikalauja iš žmogaus taip pat didelių pastangų. Tam geriausiai tinka sėti garstyčias. Žinoma, geriausia kuo anksčiau, iškart, kai tik derlius yra nuimtas. Esame tikri, jog tokiu atveju kitiems metams Jūsų žemė bus pakankamai derlinga ir nereikės naudoti jokių papildomų cheminių trąšų.

Išneškite organines atliekas

Kai kurie palieka organines atliekas šiltnamyje, kadangi tikisi, jog jos sutręš bei bus gera trąša. Gal ir taip. Tačiau kartu tai taps namais įvairiems mikroorganizmas, kurie ieško vietos, kur galima žiemoti. Deja, pavasario metu tie organizmai gali suvalgyti Jūsų derlių. Nors įvairios lervos yra naudingos, tačiau kartu jos daro žalą Jūsų auginamai florai, tad geriau yra pasirūpinti švara bei tvarka.

Tinkamas aplinkos paruošimas leis Jums būti ramiu, kad kitais metų laikais augalai ne tik našiai augs, tačiau ir džiugins Jus vaisiais, kurie bus ne tik maistingi, tačiau ir skanūs. Ir atminkite, kad su tinkama įranga – viskas yra kur kas paprasčiau.