Kaip pasirinkti tinkamą šunų maistą?

Jūsų šuns sveikatai ir gerovei būtina subalansuota mityba. Jūs, kaip šeimininkas, turite pasirūpinti, kad jis gautų reikiamą maistą, tačiau kaip žinoti, koks maistas yra geriausias? Kiekvienas gamintojas teigia, jog jo gaminiai yra patys geriausi, tad suprasti jų skirtumus gali būti sunku. Apžvelkime, kas siūloma ir kaip užtikrinti, kad jūsų augintinis gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas.

Kokie yra šunų ėdalo tipai?

Šunų maistą paprastai galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: sausas granules ir drėgną / konservuotą maistą. Sausios granulės paprastai yra pigesni ir ilgiau išlieka, tačiau juose taip pat gali būti daugiau angliavandenių nei kitose rūšyse. Drėgname ir (arba) konservuotame maiste yra daugiau drėgmės ir baltymų, todėl jis labiau tinka aktyviems arba vyresnio amžiaus šunims, kuriems gali reikėti daugiau energijos. „Advance” prekinis ženklas gali pasiūlyti abi maisto alternatyvas.

Kokių maistinių medžiagų turėčiau ieškoti šunų maiste?

Jūsų šuns maiste turėtų būti baltymų, pavyzdžiui, vištienos, jautienos ar žuvies, angliavandenių, pavyzdžiui, grūdų, energijos suteikiančių riebalų, vitaminų (ypač A, D ir E), kad oda ir kailis būtų sveiki, mineralų, pavyzdžiui, kalcio, kad kaulai būtų tvirti, ir vandens, kad būtų drėkinami. Skirtingų veislių šunų mitybos poreikiai skiriasi, todėl svarbu patikrinti, ar jūsų pasirinktame ėdalą sudaro visi šie pagrindiniai komponentai, subalansuoti pagal šuns dydį ir aktyvumo lygį. Taip pat verta atkreipti dėmesį, ar nėra dirbtinių dažiklių ar konservantų, kurie gali būti kenksmingi, jei nėra atidžiai kontroliuojami.

Ar ekologiškas šunų maistas yra geresnis už neekologišką?

Ekologiškas šunų maistas reiškia, kad jo gamybai naudojami tik ekologiški ingredientai, t. y. gamybos metu nenaudojamos dirbtinės trąšos, pesticidai ar augimo hormonai. Tai reiškia, kad ekologiškas maistas paprastai yra sveikesnis maistinių medžiagų atžvilgiu, nes jame yra mažiau sintetinių priedų. Tačiau tai susiję su didesne kaina, todėl prieš investuodami į brangų produktą apsvarstykite, ar ekologiškas maistas tikrai reikalingas jūsų augintiniui.

Kokį ėdalą rinktis?

Rinkdamiesi šunų ėdalą, įsitikinkite, kad žinote, kokių maistinių medžiagų reikia jūsų augintiniui, atsižvelgiant į jo veislę, amžių, dydį ir aktyvumo lygį. Apsvarstykite, kiek laiko norite skirti kasdieniam valgio ruošimui – tiek sausas granuliuotas, tiek drėgnas ir (arba) konservuotas maistas turi savų privalumų, kai kalbama apie patogumą. Skirdami šiek tiek laiko paieškoms, koks maistas geriausiai tiktų jūsų šuniukui, užtikrinsite, kad jis gaus visas pagrindines jam reikalingas maistines medžiagas.