(Ne)naujiena interjero pasaulyje: stabilizuoti augalai

Stabilizuoti augalai – vis labiau rinkoje populiarėjanti dekoro detalė ne tik namuose, bet ir ofisuose, vitrinose, parduotuvėse ir kitose erdvėse. Tai puiki dekoracija bet kokiai progai ir tiems, kurie nori gamtos pojūčio su maža priežiūra ir nedideliais reikalavimais. Šiais laikais stabilizuoti augalai gali būti įvairiausiose formose – paveikslai, kompozicijos, stendai ar net visa žalia siena. Dėl tokio savo unikalumo ir lankstumo stabilizuotų augalų poreikis vis auga ir labai nesunku atspėti, kodėl taip yra.

Stabilizuotų augalų tipai

Stabilizuoti augalai gali būti labai įvairūs ir skirtingi. Pagrindinis jų – stabilizuotos samanos. Jos derinamos daugumoje augalų kompozicijų ar paveikslų, nes padeda užpildyti pagrindą gražiu ir unikaliu savo tonu. Jų spalvos gali būti taip pat įvairios: nuo žalios, kuri primena samanų paklotę miške, iki mėlynos, kuri atrodo lyg nusileidusi iš dangaus. Pačios stabilizuotos samanos taip pat būna įvairių rūšių. Skiriasi jų teksturą, tankumas, forma.

Kiti dažnai naudojami kompozicijoms stabilizuoti augalai – įvairūs lapai skirtingų augalų. Jie padeda sukurti gilesnį gamtos vaizdą bei unikalias kompozicijas. Įvairus spalvos intensyvumas padeda paveikslą nuspalvinti visą žalumos palete, kurią drąsiai galite atrasti gamtoje. Kai kurie iš lapų gali būti ir spalvoti, pavyzdžiui, tropiniai lapai.

Dar vienas stabilizuotų augalų tipas yra medeliai. Tai gali didesni ar mažesni, įkomponuoti po gaubtu ar paprastai vazone. Gali būti tik medelių dalis (kamieno elementai). Tokie stabilizuoti augalai yra tinkami dovanoms, namų interjerui pagyvinti. Stabilizuoti medeliai gali būti ir puiki dekoracija vitrinoms ar vestibiuliuose – pasirinkus didelį medį jis užims daug vietos ir atrodys lyga gamtos oazė patalpoje.

Lengva priežiūra, nedideli reikalavimai – stabilizuotų augalų privalumas

Stabilizuoti augalai nereikalauja vandens, yra atsparūs ugniai, vabalams. Todėl kasdienės priežiūros jiems tikrai nereikia. Svarbu nelaikyti jų prie tiesioginių saulės spindulių – jie blukina spalvas, tad jūsų stabilizuoti augalai praras savo spalvos intensyvumą. Kitas dalykas, kurį reikėtų žinoti – dulkes nuo kompozicijos reikia valyti atsargiai, kad jos nesugadintumėte. Tačiau tam užtenka tik paprastos šluostės ir nereikia to daryti labai dažnai.

Žalia siena yra dažnas pasirinkimas ofisuose – ji puikiai sugeria garsą, todėl jausitės jaukiai ir maloniai būdami prie jos. Stabilizuoti augalai gali būti naudojami net ir klinikose, nes jie nesukelia jokių alergijų, o atmosfera, kurią jie sukuria, yra raminanti lyg pasibuvimas gamtoje.