Patarimai, kaip lengviau įsidėmėti kelio ženklus prieš egzaminą

Tenka pripažinti, kad Lietuvos vairuotojai ne tik labai puikiai išmano kelių eismo taisykles, bet išsisuka iš pačių sudėtingiausių situacijų keliuose. Todėl nenuostabu, kad to paties tikimąsi ir iš naujų vairuotojų. Jeigu ruošiatės vairavimo egzaminui, tuomet iš pradžių jums reikės išlaikyti teorijos egzaminą. Jums reikės ne tik žinoti apie kelių eismo taisykles, bet ir įsidemėti kelio ženklus. Turime jums keletą patarimų, kaip tai lengviau padaryti.

Konspektas

Jeigu norite lengvai įsidėmėti, kokie yra kelio ženklai, tuomet pasiruoškite konspektą, kuriame bus visi kelio ženklai, jų pavadinimai ir reikšmė. Tokiu būdu galėsite lengvai mokytis iš vieno konspekto, nereikės blaškytis.

Susikoncentravimas

Nepamirškite, kad mokantis ypač svarbu susikoncentruoti. Priešingu atveju neretai būna sudėtinga ne tik įsisavinti reikiamą medžiagą, bet ir apskritai išlaikyti dėmesį. Neretai nesusikoncentravus mokytis tiesiog nepavyksta, kadangi vis išblaškantis televizorius ar telefonas neleidžia mokytis.

Poilsis

Kadangi mokytis nėra lengva ir tai vargina, nepamirškite poilsio. Jeigu nepailsėsite ne tik bus sudėtinga mokytis, susikaupti, bet ir atsiminti reikiamą medžiagą. Turėtumėte skirti pakankamai laiko poilsio. Turbūt turėtumėte ne tik išsimiegoti prieš mokantis, bet ir daryti pertraukas. Na, bet pertraukų metu turėtumėte ne skirti dėmesį telefonui, o tiesiog atsipalaiduoti. Telefonas tik išblaškys, todėl neleis kokybiškai mokytis.

Kartojimas

Išmokę kelio ženklus, neskubėkite išmesti konspektų. Nors teorijos egzaminas nėra lengvas ir vien kelio ženklų išmokti neužtenka, juos pasikartoti prieš egzaminą vis tiek būtina. Kadangi kelio ženklų daug, neaišku, kurie bus egzamine. Tačiau kelio ženklus įsiminti nėra sudėtinga, tuo labiau, jeigu pakartosite informaciją kas keletą dienų iki egzamino.

Ką daryti neišmokus kelio ženklų?

Jeigu kelio ženklų išmokti kol kas nepavyko, tuomet būtų racionalu nutolinti teorijos egzaminą. Nepaisant to, jog kelio ženklai sudaro tik dalį egzamino, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad neišmokus jų atsakyti į klausimus galimybės sumažėja. Turėtumėte negaišti be reikalo laiko ir į egzaminą eiti tik tuomet, kai jausitės pasiruošę.