Patarimai, kurie padės tinkamai naudoti medienos impregnantą

Jeigu norite sutaupyti tam tikrą dalį biudžeto, kad nereikėtų samdytis specialistų, kurie galėtų tinkamai padengti medienos impregnantą, tuomet reikia turėti nemažai žinių, kad darbas eitųsi sklandžiai ir nebūtų padaryta per daug klaidų. Kadangi vasaros sezonu tokie darbai yra ypač dažni, tad šį straipsnį parengėme būtent jums, kad galėtumėte lengviau atlikti impregnavimo darbus.

Svarbu pasiruošimas

Kiekvienam darbui labai svarbus pirminis pasiruošimas. Tad visada reikėtų pradėti nuo jo, apgalvoti kaip įmanoma daugiau žingsnių ir jiems tinkamai pasiruošti. Pirmiausia reikėtų susipirkti visas priemones, kurios bus reikalingos per visą impregnavimo procesą. Geriausia susidaryti šių prekių sąrašą, taip būsite tikri, kad nieko nepamiršite ir papildomai į parduotuvę vykti nereikės. Taip pat labai svarbu nusipirkti tinkamą medienos impregnantą, jį rinkitės pagal impregnuojamą medieną, atsižvelkite, ar ji visada stovi lauke ar būna patalpoje ir kitus panašius dalykus. Jeigu reikia, visada galite pasitarti su specialistais, kad jie galėtų pasiūlyti patį geriausią variantą. Nes nekokybiška priemonė gali lemti tai, kad jau po trumpo laikotarpio reikės viską atlikti iš naujo.

Ką svarbu žinoti pradedant darbus?

Dar vienas svarbus žingsnis, kurį reikia atlikti yra medienos pasiruošimas. Kad gautumėte patį geriausią variantą, pravartu:

  • Tinkamai nuvalyti medieną. Tai yra pašalinti visas įsisenėjusias dėmes, jeigu reikia, galite naudoti specialias priemones. Nepašalinus dėmių, jos lengvai gali prasiskverbti pro impregnantą ir taip gadinti visą vaizdą.
  • Medienos impregnantas turi būti tepamas ant sausos medienos, tad reikia palaukti, kol ji visiškai nudžius po valymo.
  • Jeigu reikia tam tikrus nelygumus pašalinti, naudokite švelnų švitrinį popierių, kad medienos per daug nepažeistumėte.

Atlikus visus šiuos darbus, galima pradėti impregnuoti medieną. Patartina laikytis nusipirko impregnanto instrukcijos, nes tada galėsite gauti patį geriausią rezultatą.

Ką dar svarbu žinoti apie medienos impregnavimą?

Reikia žinoti, kad impregnavimą reikės kartoti kelis kartus. Tikrai nepakaks vieno karto, nes labai tikėtina, kad rezultato geros tikrai nebus. Verta atkreipti dėmesį ir į oro temperatūrą, nes kuomet yra labai šilta, šio darbo atlikti nėra patartina. Taip pat nereikėtų jo atlikti, kuomet lauke yra didelis vėjas, nes nešamos dulkės lengvai prilips prie impregnanto ir taip sudarys nelygų paviršių. Kadangi medienos impregnantų galima rasti labai įvairių, reikia atsižvelgti ir į pačią medieną ir pirkti būtent jai skirta, nes tikėtina, kad taip bus sukurta pati didžiausia apsauga.