Renkame rašomąjį stalą vaikui: į ką atkreipti dėmesį?

Tikriausiai niekas negali ginčytis, kad savo vaikams norime duoti viską, kas yra geriausia. Ir nesvarbu kas tai būtų, ar lavinamieji būreliai, įvairūs kiti daiktai, o gal net ir tinkamai įrengtas vaiko kambarys arba gerai parinkti baldai jame. Kadangi vaikų kambaryje reikia, kad būtų įvairūs baldai, tačiau vienas svarbiausių yra rašomasis stalas. Tad, į kokius kriterijus reikia atsižvelgti renkantis tokį baldą, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Matmenys

Tikrai ne visi vaikai turi tokius kambarius, į kuriuos galima sutalpinti bet kokio matmens baldus, todėl kiekvienas iš jų turi būti apgalvotas. Ne išimtis yra ir rašomieji stalai. Tad pirmiausia reikėtų apgalvoti, kurioje kambario vietoje stovės rašomasis stalas ir tada matysite, kokio didžiausio, ilgio ir pločio jis gali būti. Taip pat verta atkreipti dėmesį į vaikų skaičių. Jeigu mokyklinio amžiaus vaikas yra tik vienas, tada per daug didelio stalo nereikia. Jeigu yra daugiau vaikų, tada vienas geresnių variantų yra rinktis kampinį, nes taip vienu kartu vaikai galės ruošti pamokas ir bus sutaupyta nemažai vietos. Pats geriausias variantas vaikui jeigu kompiuteriniai stalai bus tokio aukščio, kad jam atsisėdus jis kuo puikiausiai pėdomis galės pasiekti grindis, o padėjus alkūnes ant stalo jos sudarys statų kampą.

Medžiagos

Kai kam gali atrodyti, kad visi rašomieji stalai yra gaminami iš vienos medžiagos. Tačiau pradedant rinktis, galėsite matyti, kad galima atrasti net kelias skirtingas rūšis:

  • Mediniai rašomieji stalai. Medis yra viena tvirčiausia ir kokybiškiausia medžiaga, tad jeigu tokio varianto norite, šis pasirinkimas jums bus kaip tik. 
  • Rašomasis stalas iš medžio dulkių plokščių. Toks variantas yra tinkantis tiems, kas ieško pigesnio varianto, tačiau nori tvirto stalo.
  • Plastikiniai mediniai stalai. Toks variantas yra tinkamas tada, jeigu nežinote ar tikrai apsisprendėte ir tai tikėtina nėra paskutinis variantas ir netolimoje ateityje jį norėsite keisti. Jis pasižymi mažesne kaina, tačiau pasirinkimas yra pakankamai platus.

Spalvos ir dizainas

Kompiuteriniu, žaidimu stalai gali prisitaikyti prie kiekvieno vaiko kambario, tad drąsiai galite rinktis atkreipiant dėmesį į spalvas ir dizainą. Galite rinktis panašaus atspalvio rašomąjį stalą kaip ir yra kiti baldai vaiko kambaryje arba jį kažkiek derinti prie spalvinio kontrasto. Atsižvelgiant į dizainą irgi kreipkite dėmesį į kambaryje esančius baldus, kokie yra jų kampai, linkiai ir panašiai. Net kreipiant dėmesį į smulkias detales galite suderinti taip, kad visi baldai atrodys kaip vienas komplektas.