Sportuojant prakaitas garuoja iš mūsų odos, dėl to krenta mūsų kūno šiluma bei netenkame daug skysčių. Juos atstatyti nesunkiai galime visos treniruotės metu gerdami tinkamą vandens kiekį, kuris privalo būti švarus, bekvapis ir beskonis, jei šios savybės yra pakitusios, tuomet gerti vandens nesinori, to pasekmė – dehidratacija, nuovargis, energijos stoka.
Sportuojant vasarą, vandens norisi gerti dar daugiau, nes daugiau jo išeina iš organizmo judant, todėl vandens gerti rekomenduojama bent dvigubai daugiau, todėl tinkamas gerti vanduo labai svarbus. Vandens filtrai gali padėti formuoti gerus įpročius, dažniau jo vartoti, skanaus vandens gerti norisi daugiau, nes vandens filtrai pašalina iš vandens chemines medžiagas, nešvarumus, kvapus ir pašalinius skonius, kurie ilgalaikėje perspektyvoje gali turėti neigiamą poveikį ir mūsų sveikatai.
Ar vandens filtrai skiriasi namams ir sporto klubams?
Jei sportuojate namuose ar lauke, o vandenį geriate iš vandens maišytuvo, jums rekomenduojama įsirengti namams skirtus vandens filtrus, kuriuos parinks, sumontuos specialistai.
Jei sportuojate sporto klubuose ir norite papildyti gertuvę treniruotės metu, pasiteiraukite ten dirbančių administratorių, ar turi geriamojo vandens sistemas, ar vanduo yra švarus. Vandens kokybė nuolat kinta, todėl turinti vandens filtrus, galima išvengti nemalonių sveikatos problemų, kurias gali sukelti netinkamas gerti vanduo. Vandens filtravimo įranga parenkama individualiai, taigi, ta pati, kuri tinka jūsų namams, nebūtinai tiks jūsų sporto klubui. Todėl neskubėkite pirkti brangių ir galbūt jūsų poreikiams net netinkančių vandens filtrų, o kreipkitės į specialistus, turinčius ilgametę patirtį šioje srityje, pirmiausia – konsultuokitės ir tik tuomet vedami rekomendacijų rinkitės įrangą.
Kodėl svarbu tinkamai pasirinkti vandens filtrus?
Kiekviena vandens kokybės problema yra individuali, todėl ir priemonės joms spręsti yra parenkamos tik nuodugniai išnagrinėjus vandens tyrimą, gyvenamų ar kitų patalpų dydį, geriamo vandens poreikį, suvartojimą buityje (skalbimas, indų plovimas, kiti šaltiniai), suvartojimą sporto klube (kiek sportuojančių būna vienu metu, koks sporto klubo plotas ir kita).
Netinkamai parinkus brangią įrangą, galite ją sugadinti, dar labiau pabloginti savo vandens kokybę ir negrįžtamai sugadinti vandens filtrus. Tai – gan dažnas atvejis, kai perkama įranga pagal prekės ženklą ar pagal daugiausia reklamuojamą ir žinomą gamintoją, netsižvelgiant į tai, kad toks sprendimas gali ilgainiui kainuoti dar daugiau.
Sportuokite ir gerkite vandens į sveikatą dar daugiau, bet būtinai įsitikinkite, kad vanduo duos jums daugiau naudos nei žalos.