Tepalų keitimas: keisti patiems ar palikti šį darbą specialistams?

Tepalų keitimas: keisti patiems ar palikti šį darbą specialistams?

Tepalų keitimas kai kuriems atrodo nesudėtingas darbas, todėl nereikia stebėtis, kad atsiranda vairuotojų, kurie nusprendžia keisti tepalus savarankiškai. Ar toks sprendimas rizikingas? Deja, bet rizikingas. Keičiant tepalus rizikuojama ne tik nesaugiai vairuoti, bet ir sugadinti automobilį. Kodėl nereikia keisti patiems tepalų? Visų pirma, nes nežinote, kaip išrinkti tepalus, kurie tiktų automobiliui. Tai pagrindinė priežastis, kodėl neturėtumėte imtis šio darbo. Kita priežastis – automobilis sudėtingas mechanizmas, todėl vargu, ar mokėsite deramai atlikti šį darbą, jeigu neturite patirties.

Nuo ko priklauso tepalų keitimo kaina?

Tepalų keitimo kaina priklauso nuo daugelio dalykų. Visų pirma, kurį meistrą pasirinksite. Ne kiekvienas siūlys pigią kainą, kai kurie uždeda ne tik didelį antkainį tepalams, bet ir prašo didelės sumos už tepalų keitimą. Jeigu nenorite permokėti, pasidomėkite kainomis iš anksto. Visų antra, kaina priklauso nuo to, kokie tepalai bus parinkti. Tam tikrais atvejais mokėti brangiau apsimoka. Jeigu tepalai bus nekokybiški, nesertifikuoti, mokėti reikės pigiau, tačiau tepalai gadins automobilį.

Kiek trunka tepalų keitimas?

Tepalų keitimas trunka apie pusę valandos. Tačiau tai nereiškia, jog vos tik atvažiuosite jums iš karto bus pakeisti tepalai ir galėsite keliauti namo. Konkretus laikas priklauso nuo meistro užimtumo. Galbūt teks laukti porą valandų, jeigu prieš tai nebūsite užsiregistravęs. Todėl, jeigu norite negaišti laiko ir iš karto važiuoti tiesiai prie meistro, o ne stoti į eilę, užsiregistruokite.

Ką reikia žinoti prieš pasirenkant meistrą?

Prieš pasirenkant meistrą turite pasidomėti keliais dalykais. Visų pirma, kokie tepalai naudojami? Pasidomėkite, ar meistras naudoti sertifikuotus tepalus. Jeigu ne – ieškokite kito. Kitas dalykas, kurį turite išsiaiškinti, ar meistras patikimas. Jeigu meistras neužduoda klausimų apie jūsų automobilį ir visiems automobiliams naudoja tokius pat tepalus, nereikėtų jo rinktis. Būkite atidūs, kad nereikėtų permokėti už paslaugas – tai dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Kai kurie nesibaimindami siūlo kainas, kurios kur kas brangesnės nei kituose autoservisuose. Tepalų keitimas nėra brangus, tačiau kai kurie autoservisai siūlo kur kas brangiau.